SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffeskedar 11108029
nr 1110 8029
Kaffeskedar
12+ 1 st, Silver/Emalj, 1950-tal
Kondition: en skadad
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 22 maj 2017
kl 19:32:17
8/5 19:59:27
22 maj
50/60-tal
Läs mer om 50/60-tal
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver